TFF’den depremzelere yardım için yeni proje

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

3D olarak tasarlanan sanal cihan, bağış seçeneklerinin yanı sıra, TFF müzesi, sarsıntı anıtı, ödül alanı ve oyun kurgusu içeren bir stadyumdan oluşacak. Oyundan elde edilecek tüm gelir, TFF’nin Omuz Omuza kampanyasına aktarılarak depremzedeler için konteyner kente dönüşecek.

Türkiye Futbol Federasyonu ve GoArt Metaverse, şubat ayında Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve 11 ili etkileyen zelzele felaketinin yaraları sarmak emeliyle yeni bir iş birliğine imza attı. TFF’nin başlattığı ‘Omuz Omuza Dayanışma ve Yardımlaşma Kampanyası’ bünyesinde hayata geçirilen projeden elde edilecek gelirin tamamı depremzedeler için kullanılacak. Proje kapsamında birinci olarak 3D olarak tasarlanan bir sanal alan yaratıldı. GoArt Metaverse App’i içerisinde oluşturulan bu alanda TFF Müzesi, Omuz Omuza Alanı, 6 Şubat Anıtı, etraf düzenlemesi ve penaltı oyunundan oluşan sanal alanlar yer alacak. Bu cihan ve oyun kurgusu içerisinde bağış sistemi kuruldu.

Projenin tanıtım toplantısı; Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, Goart Metaverse Kurucusu ve CEO’su Burak Soylu, TFF İdare Heyeti üyeleri ve Atakaş Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel’in de iştirakleriyle TFF Riva Hasan Doğan Ulusal Gruplar Kamp ve Eğitim Tesisleri’nde gerçekleştirildi.

TFF LİDERİ BÜYÜKEKŞİ: FUTBOLUN GÜCÜNÜ ELİMİZDEN GELEN HER VESİLEYLE YETERLİLİK İÇİN KULLANMALIYIZ

6 Şubat’ta meydana gelen zelzele felaketi ile çok büyük can kayıpları yaşandığını belirten Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi, “Yaraları sarmak için biz de tüm topluluğumuzla birlikte “bir olduk”. Tıpkı ünlü şairimiz Cahit Sıtkı Tarancı’nın dediği üzere; “Memleket isterim ne güçlü yoksul, ne sen ben farkı olsun; kış günü herkesin konutu barkı olsun.” dedik. Futbol, dünyanın en tanınan oyunu. Bu türlü vakitlerde futbolun gücünü elimizden gelen her vesileyle güzellik için kullanmalıyız dedik. Zelzele bölgesindeki vatandaşlarımızın barınma gereksinimlerini karşılamak için “omuz omuza” verdik. Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu, Harika Lig Kulüpler Birliği Vakfı ve beIN Medya Kümesi ana paydaşlığında 1 Mart gecesi başlattığımız kampanya canlı yayınlarla milyonlara ulaştı. Topluluğumuzun ortaya koyduğu bu birliktelik toplumsal birlikteliğe dönüştü. Futbolumuzda yalnızca makus günlerde değil, her gün bu birlikteliği görmeye muhtaçlığımız var” dedi.

“TÜM GELİRİ ‘OMUZ OMUZA’ KAMPANYAMIZA AKTIRILACAK YENİ BİR PROJE EKLİYORUZ”

Omuz Omuza kampanyasında toplanan bağışlarla, 4 bin konteyneri Mayıs’ın birinci yarısında gereksinim sahiplerine teslim etmiş olacaklarını kaydeden Büyükekşi, “Toplamda ise 7 bin konteyner gayemiz var. Ancak kâfi değil, devam etmeliyiz. Başka taraftan, omuz omuza kampanyamız yalnızca bir gece ile hudutlu kalmayacak demiştik. 15 Haziran’a kadar sürdüreceğimizin kelamını vermiştik. İşte bugün de; tüm geliri kampanyamıza aktarılacak yeni bir proje ekliyoruz. Proje ortağımız GoArt firması, 2017 yılından bu yana kurgusal kainatlar inşa ediyor. Dünyanın birinci metaverse kentini Elazığ’ın tarihi yerlerinden Harput’ta kuran ve dünya çapında ödül alarak hudutları aşan bir firma. Geliştirdiği artırılmış gerçeklik platformuyla gerçek dünya ile sanal dünya ortasındaki boşluğu kapatan GoArt, bugüne kadar edindiği bilgi ve tecrübeyi artık de depremzedelerimizin faydasına kullanıyor.” halinde konuştu.

“KULLANICILAR SANAL ORTAMDA MÜZEYİ GEZEREK FARKLI BİR TECRÜBE YAŞAYABİLECEKLER”

Herkesi, teknolojik olarak yeni bir alan olan ve federasyonlar ya da spor kulüpleri özelinde dünyada pek az örneği görünen bir metaverse alanına davet ettiklerinin altını çizen Büyükekşi, kelamlarını şöyle sürdürdü: 

“Çünkü burada geçireceğiniz vakit omuz omuza için takviyeye dönüşecek. Bu metaverse içerisinde TFF Müzesi, zelzelede hayatını kaybeden futbol ailemizin çok pahalı üyelerinin her birinin isminin yer aldığı 6 Şubat Anıtı, Omuz Omuza Alanı ve mükafatların sergilendiği bir alan bulunuyor. TFF müzesinde Türk futbol tarihini anlatan değerli içerikler sergileniyor. Kullanıcılar sanal ortamda müzeyi gezerek farklı bir tecrübe yaşayabilecekler. Yeniden birebir formda kullanıcılar, sanal kozmosta oluşturulan stadyuma girebilecekler. Burada, kendi avatarları ile TFF Omuz Omuza alanına çıkarak penaltılarıyla güzellik için atak edecekler. Oyuna katılan kullanıcılara bir yandan da başta kulüplerimiz tarafından kampanyamıza ikram edilen imzalı formalar olmak üzere birbirinden özel ikramlar kazanma talihi veriyoruz. Bu projeyi bize getiren, heyetim ve işletim maliyetlerinin tamamını üstlenen, yüklü bir ölçüde bağış yapan ve kampanyanın bitiş tarihine kadar elde edilecek gelirin tamamını omuz omuza kampanyasına bağışlayan GoArt firmasının İdare Şurası Lideri Burak Soylu’ya ve tüm takımına teşekkür ediyorum. Ayrıyeten birçok kulübümüzün imzalı yepyeni kulüp formalarını temin ederek ‘Omuz Omuza’ kampanyamız için bağışlayan Kulüpler Birliği Vakfı’na da teşekkür ederiz.”

“VOLKAN HOCAM BİRİNCİ GÜNDEN BU YANA HAYATINI ADETA BU BÖLGENİN TEKRAR AYAĞA KALKABİLMESİ İÇİN ADADI”

Projeye takviye veren Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel’e de teşekkür eden Mehmet Büyükekşi, “Sevgili Volkan hocam birinci günden bu yana hayatını adeta bu bölgenin tekrar ayağa kalkabilmesi için adadı. Omuz Omuza’nın da istekli elçisi oldu. Bugün de bizi yalnız bırakmadı. Yaptıklarını yakından takip ediyor ve kendisine takdirlerimi, şükranlarımı sunuyorum.” tabirlerini kullandı.

“TÜRK HALKI VE TÜM FUTBOLSEVERLERİ, DEPREMZEDELERİMİZE TAKVİYE OLMAYA DAVET EDİYORUM”

Konuşmasının son kısmında Türk halkı ve tüm futbolseverlere davetten bulunan Büyükekşi, “Herkesi GoArt Metaverse programını indirerek, penaltılarıyla depremzedelerimize takviye olmaya davet ediyorum. Maksadımıza ulaşmanın en tesirli yolu futboldan, futbol ailesinin bir defa daha kenetlenmesinden, futbola gönül verenlerin dayanağını sağlamaktan geçiyor. Unutmayalım, biz büyük ve çok kuvvetli bir aileyiz. Gücümüzü daima yeterlilikten yana, kardeşlikten yana kullanalım.” biçiminde konuştu.

BURAK SOYLU: METAVERSE KOZMOSUNUN POTANSİYELİNDEN FAYDALANACAĞIZ

Zelzelelerin akabinde Türkiye’nin kuvvetli bir süreçten geçtiğine dikkat çeken GoArt Metaverse Kurucusu ve CEO’su Burak Soylu, “Kahramanmaraş merkezli olarak yaşanan ve birçok vilayetimizi etkileyen zelzeleler nedeniyle ülke olarak çok kuvvetli bir süreçten geçtik. GoArt Metaverse olarak birinci günden bu yana elimizdeki tüm imkanları seferber ederek afet bölgesindeki hayatın olağana dönebilmesi için çalışmalar yürütüyoruz. Bölgenin yine ayağa kalkması için yapılan yardımların tek seferlik olmaması ve uzun vadeli yararları gözetmesi büyük kıymet taşıyor. Bölgenin ve bölge halkının acil gereksinimlerinin karşılanması ne kadar elzemse, toparlanma süreci için yarınları düşünerek çabucak harekete geçilmesi de bir o kadar değerli. Biz de elimizi taşın altına koymaya devam ederek Türkiye Futbol Federasyonu ile iş birliği yapıyoruz. TFF’nin başlattığı Omuz Omuza Dayanışma ve Yardımlaşma Kampanyası bünyesinde yeni bir proje başlattık” diye konuştu.

“TFF İLE HAYATA GEÇİRDİĞİMİZ BU PROJENİN DEPREMZEDELERİMİZ İÇİN YARARLI BİR GELİŞME OLMASINI TEMENNİ EDİYORUZ”

Zelzele bölgeleri için bir proje başlatmak istediklerini belirten Soylu, şöyle konuştu:

“Metaverse aslında yeni bir cihan, bu nedenle hudutları yalnızca internet dünyası değil. Türkiye’de de 10 şahıstan 7’sinin metaverse kavramına ilgi duyduğunu, araştırdığını ya da bu kozmosta yer aldığını görüyoruz. Metaverse cihanında kurgunun sanal yararın ise gerçek olduğuna duyduğumuz inançla, bu potansiyeli harekete geçirmek ve zelzeleden etkilenen bölgelerimiz için bir proje başlatmak istedik. Bu gayeyle Türkiye Futbol Federasyonu ile ele ele verdik ve TFF için GoArt Metaverse platformu üzerinden 3D olarak tasarlanan bir sanal alan yarattık. GoArt Metaverse App’i içerisinde TFF için oluşturulacak bu özel alanda müze, sarsıntı anıtı, ödül alanı ve oyun kurgusu içeren bir stadyum tasarladık. Ülkemiz sporunun mihenk taşı olan Türkiye Futbol Federasonu ile hayata geçirdiğimiz bu projenin hem teknolojik altyapımızla hem de sporun güzelleştirici gücüne olan inancımızla depremzedelerimiz için yararlı bir gelişme olmasını temenni ediyoruz. Goart Metaverse ailesi olarak TFF’ye gelecek vizyonlarından ve toplumsal etkiyi teknolojiyle buluşturmayı tercih ettiklerinden ötürü yürekten teşekkürlerimizi sunarız. Eminiz ki bu çalışma, toplumsal yarar bahisli çalışmalar için ülkemizin bedelli kurumlarının da dahil olması ile örnek teşkil edecek ve bizleri değişik bir geleceğe taşıyacak” diye konuştu.

HATAYSPOR TEKNİK YÖNETİCİSİ VOLKAN DEMİREL: KEŞKE BUNLARI HİÇ YAŞAMAMIŞ OLABİLSEK

Hatay’da yaşayan insanların ligde aldıkları Kasımpaşa galibiyetinden sonra çok keyifli yattığını lakin sabahına çok büyük acılarla uyandıklarını belirten Hatayspor Teknik Yöneticisi Volkan Demirel, “Kimileri eşini, bazıları işini, bazıları geleceğini, bazıları geçmişini kaybetti. Ben de orada tanıdığım çok insanı kaybettim. Ve oradaki insanların şu an da dahil neler yaşadığını iki gün evvel orada olduğum için çok âlâ biliyorum. Yağmur yağsa çadırda ıslanıyorlar, hava ısınsa çadırda terliyorlar. Kurallar ve imkanlar çok sıkıntı. Bu insanları eski kurallarına, eski hayatlarına döndürebilmek için elinden gelen her şeyi yapan herkese sizlerin huzurunda çok teşekkür ediyorum. Keşke daha fazlasını yapabilsek, keşke bunları hiç yaşamamış ve bir daha da yaşamayacak olabilsek. Daima bir arada hoş memnun günlere ulaşabilsek” halinde konuştu.

“DEPREMİN BİRİNCİ GÜNÜNDEN BU YANA YANIMIZDA OLAN MEHMET BÜYÜKEKŞİ LİDERİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Sarsıntının birinci gününden bu yana yanlarında olan Türkiye Futbol Federasyonu Lideri Mehmet Büyükekşi’ye teşekkür eden Demirel, “7 Şubat sabahında kalktığımızdan beri yanımızda olan Mehmet Büyükekşi Liderimize, yönetici ağabeylerimize, vatanımıza, milletimize, devletimize, herkese teşekkür ediyorum. Zira nitekim olması gerekeni, olabildiği kadar yapmaya çalıştılar. Kâfi oluyor mu olmuyor. Lakin olacaktır zira ben inanıyorum ki; Türk Milleti her vakit bu güç durumlarda el ele vererek, renk, din, ırk hiçbir şey ayırt etmeden elini taşın altına koyacaktır ve depremzede vatandaşlarımıza yardım etmek için çalışacaktır. Sizlerin huzurunda tekrar Omuz Omuza kampanyasında olduğu üzere bu projeye de öncülük eden Futbol Federasyonu’na çok teşekkür etmek istiyorum” dedi.

VOLKAN DEMİREL ATSU’NUN FORMASINI ARMAĞAN ETTİ

Konuşmaların akabinde TFF Lideri Mehmet Büyükekşi ve GoArt Metaverse Kurucusu ve CEO’su Burak Soylu iş birliği protokolüne imza attı. İmzanın akabinde Mehmet Büyükekşi, Burak Soylu’ya sırtında GoArt yazan 10 numaralı Ulusal Ekip formasını, Volkan Demirel ise sarsıntıda hayatını kaybeden Ganalı oyuncu Christian Atsu’nun isminin yer aldığı Hataysporlu futbolcular tarafından imzalanan ekip formasını Mehmet Büyükekşi’ye armağan etti. Lansmanın son kısmında ise toplu fotoğraf çekimi gerçekleştirildi.

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
TFF’den depremzelere yardım için yeni proje

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betnano
betnano
betnano
betnano
betnano giriş
sekabet
sekabet giris
totobet giris
totobet
supertotobet
supertotobet giriş
gebze avukat
gebze avukat firmaları
casino oyunları
en güvenilir bahis siteleri
forex firmaları
radar fx
dyorex
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
vbet giriş
vbet giriş
ngsbahis giriş
ngsbahis giriş
golden bahis
golden bahis
betnano giriş
Giriş Yap

Kıbrıs Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin