Bahçeli’den DÜZGÜN Partililere davet: Buzları eritip ‘üç hilal’in etrafında buluşalım!

featured
service
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

SON DAKİKA HABERİ: MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, “Bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi idaresinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile hiçbir ilgisi ve alakası kalmamıştır. O halde ‘Mustafa Kemal’ diyenlerin adresi Milliyetçi Hareket’tir.” dedi.

Bahçeli, Eskişehir Odunpazarı Meydanı’nda partisinin düzenlediği “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende” temalı açık hava toplantısında, 14 Mayıs’ta yapılacak Cumhurbaşkanı Seçimi ve 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi’nin ülkenin dirliğine, milletin birliğine, insanların huzur ve refahına en üst seviyede katkı sağlamasını temenni etti.

Eskişehir’in Yunus Emre’nin memleketi olduğunu hatırlatan Bahçeli, şunları kaydetti:

“Diyor ki Yunus ‘Kırma dostun kalbini onaracak ustası yok. Soldurma gönül çiçeğini sulamaya ibrik yok.’ Biz de bu asırlar önceki davete uyarak kalpleri kazanmak için buradayız. Ümitleri canlandırmak için elimizi uzatıyoruz. Daima birlikte Türkiye iradesini güçlendirmek için Eskişehirlileri çabamıza davet ediyoruz. Davetim genç kardeşlerimedir. Davetim mazlum gönülleredir. Davetim ulusal yürekleredir. Davetim huzur arayan, güvenlik isteyen, sükunet özleyen herkesedir. Haydi Türk ve Türkiye Yüzyılı’na birlikte imza atalım. Haydi zilleti silelim, zaferde buluşalım. Haydi berbatlığa perde çekelim, cumhurun şafağında doğalım. El ele verip önder ülke Türkiye’ye ulaşalım. Gelin canlar bir olalım, iri olalım, canlı olalım, kardeşliğimizi pekiştirelim. Ayrılıkta hayır yoktur. Bölünmede huzur yoktur. Arbedede gelecek yoktur. Şehit Battal Gazi’nin emanetlerine sahip çıkmak zorundayız. Eskişehir’in umutlarını kırmaya çalışanlara karşı birlikte olalım. Eskişehir’in talihini kapatmaya çalışanlara karşı birlikte duralım.”

“İSTİKLALİMİZİ VE İSTİKRARIMIZI KORUYARAK İSTİKBALİMİZİ HAZIRLIYORUZ”

Devlet Bahçeli, mahzurların, zorlukların daima birlikte aşılacağını lisana getirdi.

Cumhuriyet’in yeni yüzyılında güçlü devleti daima birlikte ihya edeceklerini vurgulayan Bahçeli, kelamlarını şöyle sürdürdü:

“Hep birlikte Eskişehir’iz. Daima birlikte Türkiye’yiz. Daima birlikte Türk milletiyiz. İstiklalimizi ve istikrarımızı koruyarak istikbalimizi hazırlıyoruz. Bu ülkeye sevdalı olmanın kolay olmadığını da yeterli biliyoruz. Bizim yerimiz sipariş anketler değil, kalemi satılmış gazetecilerin küf tutmuş köşeleri değil. Eskişehir’in şaşmaz ve tartışılmaz kararı, şahsiyetindedir fakat hamiyet sahipleri bu hakikatin idrakine varacaktır. 14 Mayıs 2023 tarihinde hem 13. cumhurbaşkanını seçeceğiz hem de 28. Periyot Milletvekili Genel Seçimi’ni yapacağız. Vakit yaklaştıkça ‘zillet ittifakı’nın ve bu ittifakın yanında yöresinde konuşlanan çıkarcıların endişeye kapıldığını, uykularının kaçtığını görüyoruz. Artık sizlere soruyorum: Yanıtınızın mükemmel bir irade seslenişine vesile olmasını istek ediyorum. 14 Mayıs seçimlerine hazır mısınız? Sandığa gidecek misiniz? Eskişehir’in onurunu, cumhurun haysiyetini, Cumhuriyet’in kutlu emanetlerini koruyacak mısınız? Türkiye düşmanlarının eline düşen zillet partilerine hesap soracak mısınız? Milliyetçi Hareket Partisine tam dayanak, daima takviye, sonuna kadar dayanak olacak mısınız? Cumhurbaşkanı adayımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı sahiplenecek misiniz? ‘Yola devam diyecek miyiz?’ Ne güzelsin Eskişehir. Ne kadar mertsin Eskişehir. Hepinizden Allah razı olsun. Gerçek vakit, hakikat adam, 14 Mayıs’ta Recep Tayyip Erdoğan.”

“TÜRK İLE KÜRT KARDEŞTİR” 

Bahçeli, seçimlerde MHP Eskişehir milletvekili adaylarına da takviye istedi.

Eskişehirlilere ezberleri bozmaları davetinde bulunan Bahçeli, şu sözleri kullandı:

“Eskişehir’in makus talihini daima birlikte değiştirelim. CHP’ye oy veren kardeşlerim, gelin bu sefer ‘Milliyetçi Hareket Partisi’ diyelim. DÜZGÜN Parti’ye oy veren kardeşlerim, sıcacık kucaklaşmamızla buzları eritip ‘üç hilal’in etrafında buluşalım. Zira zilletin sonu yoktur. ‘Zillet ittifakı’nın cumhurbaşkanı adayının dürüstlüğü yoktur. Maalesef Kılıçdaroğlu etnik ve mezhep tahrikçiliğine sapmıştır. Demiş ki ‘Milyonlarca Kürt’e terörist muamelesi yapılıyor.’ Pekala terörist Demirtaş’a ne demişti? ‘Kürtler potansiyel terörist muamelesi görüyor.’ HDP’li Pervin Buldan neyi söylemişti? ‘Halkı terörist görüyorlar.’ Terörizmin Kürt kökenli kardeşlerimle ilişkilendirilmesi ağır bir bühtan ve hıyanettir. Şu konunun ehemmiyetle ve bilhassa bilinmesini isterim ki Kürt kökenli kardeşlerimle bölücü terör örgütü PKK’nın en küçük bağ ve ilişkisi yoktur. Kürt kökenli kardeşlerim Türk milletinin gururlu mensuplarıdır. ‘Zillet ittifakı’ paydasında buluşan partilerin hepsinin ağzı PKK ağzıdır. Terörist Demirtaş ne diyorsa Kılıçdaroğlu birebirini tekrarlamaktadır. HDP’li Buldan neyi söylüyorsa YETERLİ Parti Lideri onu argüman etmektedir. Bunlar menfur emel birliği içindedir. Bunlar global emperyalizmin dayatmalarına boyun eğmişlerdir. Alçak gaye sahipleri aklını başına alsın. Türk ile Kürt kardeştir, bölücü ve şifreli bildirilerle ayırmak isteyenler ise kalleştir.”

“TÜRK MİLLETİNİ ALDATAMAZLAR” 

Bin yıllık kardeşlik hukuku üzerinde hesap yapanlara müsamaha gösteremeyeceklerini anlatan Bahçeli, “Nifak saçan zillet partilerine müsamahayla bakamayız, bakmayız. Kandil’e yuvalanmış, PKK terör örgütünün elebaşları Kılıçdaroğlu’na aleni takviye açıklaması yapıyor. Biri susuyor, oburu konuşuyor. Biri duruyor, başkası başlıyor. Türkiye’den ve Türk milletinden intikam almak için fırsat kollayan ne kadar Türk düşmanı varsa birebir kuyrukta sıraya giriyor. Ulusal birlik ve kardeşliğimizi bozmaya çalışanlara Eskişehir müsaade vermez. Etnik ve mezhep uçurumuna Türkiye’yi çekmek için provokasyon yapanlara Eskişehir müsaade etmez. Türk milletini aldatamazlar.” değerlendirmesinde bulundu.

Bahçeli, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu eleştirerek, şunları söyledi:

“Kılıçdaroğlu, 25 Nisan 2023 tarihinde burada demiş ki ‘Mustafa Kemal’in ülkülerine inanan herkesin demokrasiden, insan haklarından yana oy kullanmasını istiyorum.’ Bugünkü Cumhuriyet Halk Partisi idaresinin Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile hiçbir ilgisi ve bağlantısı kalmamıştır. O halde ‘Mustafa Kemal’ diyenlerin adresi Milliyetçi Hareket’tir. Soruyorum sizlere. Türkiye düşmanlarına karşı bir miyiz? Terör örgütlerine, emperyalizme, oyunlarına karşı bir arada miyiz? Ulusal birliğimizi ebedi kardeşliğimizi birlikte savunacak mıyız? MHP’ye evet mi? Cumhur İttifakı’na evet mi? Recep Tayyip Erdoğan’a evet mi? Eskişehirlinin gözü pek, özü pak, gönlü geniştir. Yeri geldi mi taşı gediğine koyar, kelamını de hiç kimseden esirgemez.”

KILIÇDAROĞLU’NA ‘ALEVİYİM’ TEPKİSİ

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, Millet İttifakı’nın cumhurbaşkanı adayı ve CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun “Alevi” başlığıyla paylaştığı görüntüsüne ait, “Etnik ve mezhep istismarı yapanların düzgün niyetli olmadığını pek yeterli biliriz. Kılıçdaroğlu’nun Aleviliği samimi değildir. Bu kapsamda hiçbir uzlaşmaya bugüne kadar yanaşmamıştır.” dedi.

Bahçeli, Eskişehir Odunpazarı Meydanı’nda partisinin düzenlediği “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende” temalı açık hava toplantısında, Kılıçdaroğlu’nun paylaştığı Alevi görüntüsünü hatırlatarak, onun etnik ve mezhep temelli kimlik siyasetinin çok tehlikeli olduğunu söyledi.

Kılıçdaroğlu’na, “Sonu uçurum olan bu yoldan derhal dönmelidir.” davetinde bulunan Bahçeli, şöyle konuştu:

“Geçtiğimiz günlerde birinci defa Alevi olduğunu itiraf etti. Elbette hürmet duyarız. Alevi olduğunu söylemesini de haklı görürüz. Fakat bugüne kadar niçin konuşmadığını, 14 Mayıs’a yaklaşırken neden bu açıklamaya gerek duyduğunu da kararlılıkla sorarız. Eskişehir’de hayat ve varlık gayreti veren Alevi İslam inancına mensup kardeşlerime kucak dolusu selam ve sevgilerimi gönderiyorum. Onları çok sevdiğimizi beyan ediyorum. Herkesin etnik kökeni, mezhebi, yöresi, anasının lisanı, muteber ve saygıdeğerdir. Biz Hüseyini ahlakla bezenmiş kutlu bir hareketiz. Yezid ile kazanmaktansa Hüseyin ile şehadete de talip oluruz. Ancak mezhepçiliği, etnikçiliği, milletimiz ve ülkemiz için müthiş bir tehdit olarak görürüz. Etnik ve mezhep istismarı yapanların düzgün niyetli olmadığını çok uygun biliriz. Kılıçdaroğlu’nun Aleviliği samimi değildir. Bu kapsamda hiçbir uzlaşmaya bugüne kadar yanaşmamıştır. Toplumsal yaraların sarıldığı, kronik sıkıntıların esaslı tahlillerle buluşturulduğu, ulusal ve manevi kıymetlerle kenetlenmiş bir Türkiye’ye ulaşmak hepimizin müşterek gayesidir.”

“ALEVİ İSLAM İNANCINA SAHİP KARDEŞLERİMİZ CANIMIZ, CAN KARDEŞİMİZ” 

Bahçeli, her alanda bir uzlaşma vasatının tezahür etmesi gerektiğine değinerek, uzlaşmanın adresinin de büyük Türk milletinin tarihi varlığı olduğunu vurguladı.

Üstesinden gelinemeyecek, altından kalkılamayacak hiçbir sorunun olmadığını anlatan Bahçeli, şöyle devam etti:

“Alevi İslam inancına sahip kardeşlerimiz bizim canımız, can beraberimizdir. Ne başkamız vardır ne de gayrımız vardır. Cami ne kadar bizimse cemevi de o kadar bizimdir. Saz bizim, kelam bizimdir. Cem bizim, semah bizimdir. Hamdolsun hepimiz Müslüman’ız. Allah’ımız, Peygamber’imiz, kıblemiz, kitabımız, imanımız, acımız, sevincimiz birdir. Mezhepçilik fitnesini yayanlar, bu çerçevede yıllarca hasımlık aşısı yapanlar, bizden olmayan, bizim üzere hissetmeyen, bizim üzere inanmayan bozgunculardır. Alevi kardeşlerimizin hayatında tartışılmaz bir yer etmiş olan cemevi gerçeği siyasi dertlerden uzak, cami-cemevi aykırılığına dönüştürülmeden kabul edilmelidir. Cemevi inanç ve kültür hayatımızın vazgeçilmez bir gerçeğidir. Bu gerçeği tahrip ederek asıl manasından ve müktesebatından koparmak vahim bir tehlikedir. Alevi İslam inancına mensup kardeşlerimiz cemevinin ibadethane olarak kabulünü arzulamaktadır. Aleviliğin hem inanç boyutu hem de kültürel bir yapısı vardır.

Şayet Alevi kardeşlerimiz cemevini ibadethane görüyorlarsa ki öyledir, bize düşen yalnızca buna hürmet duymak ve peşin kararların ambargosundan kurtularak yapan ve destekleyici bir tutum almaktır. Bundan çekinecek, tereddüt edecek, telaşa kapılacak hiçbir şey yoktur. Kimin nerede ve nasıl ibadet edeceğinin yazılı bir kuralı, bağlayıcı bir kararı, genel çerçeve bir prensibi de yoktur. Bizim samimi görüş ve değerlendirmelerimiz bunlardır. Kılıçdaroğlu bir kere olsun kamuoyunun karşısına çıkıp mertçe, teklif ve temennilerini paylaştı mı? Alevi İslam inancına mensup kardeşlerimizi siyaset gereci yapmaktan öteki neyi amaçladı? Sayın Kılıçdaroğlu, Eskişehir bu defa sana inanmayacak. Milletimiz sana asla prestij etmeyecek. 14 Mayıs’tan sonra kalan ömrünü geçirmek için gideceğin tek yer meskenin olacak.”

“CUMHUR İTTİFAKI TÜRKİYE’NİN HUZURLU, İNANÇLI İDARESİ İÇİN VARDIR”

Devlet Bahçeli, sıranın aziz millette olduğunu belirterek, “O halde aziz milletim sıra sende zillete ‘dur’, Cumhur’a ‘devam’ etmek için Eskişehirli kardeşlerim sıra alayınızda.” tabirini kullandı.

14 Mayıs’tan sonra yasama faaliyetlerine aktiflik kazandırmak, istikrar ve kontrol fonksiyonunun teminatı olmak için Milliyetçi Hareket Partisinin Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yüksek bir temsil gücü elde etmesinin hayati değeri olduğunu belirten Bahçeli, şunları kaydetti:

“Cumhur İttifakı, Türkiye’nin huzurlu, inançlı idaresi için vardır. Cumhur İttifakı, istiklalin koruyucusu, istikbalin mimarıdır. Meclis’te güçlü bir Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı dünyada güçlü bir Türkiye demektir. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı güçlü ise vatandaşımızın karnı tok, başı dik, alnı açıktır. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı güçlü ise demokrasi teminat altındadır. Milliyetçi Hareket Partisi ve Cumhur İttifakı güçlü ise başkan ülke Türkiye amacı Türk ve Türkiye Yüzyılı, vizyonu Allah’ın müsaadesiyle gerçekleşecektir. Milletimize hangi kelamı vermişsek 27’nci periyot Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yerine getirdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin geride kalan yaklaşık 5 uygulama periyodunda Cumhur İttifakı olarak kronik meselelere neşter vurduk. Tahlilsiz üzere duran tüm meseleleri çözmeyi başardık. Cumhur İttifakı’nın umut olduğunu gösterdik. Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nin muktedir ve müstesna kazanımlarıyla ülkemizin önünün açılmasına gururla şahit olduk.”

Bahçeli, Cumhuriyet’in 100’üncü yıl dönümünde millete verdikleri 100 kelamın tamamını gerçekleştirmeye kararlı olduklarını kelamlarına ekledi.

BAHÇELİ’DEN ANAYASA MAHKEMESİ’NE SERT TEPKİ

Genel Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli, “14 Mayıs’ta Aziz Milletim Sıra Sende” Kütahya Mitingi’nde konuştu.

Bahçeli, “Anayasa Mahkemesi Lideri, zillet ittifakının yüksek yargıya yuvalanmış hastalıklı koludur. Bunu reddediyoruz. Anayasa Mahkemesi Başkanı’nın haddini ve hukukunu çok açık halde aştığını düşünüyoruz” açıklamasında bulundu.

KAYNAK: HABER7

0
mutlu
Mutlu
0
_zg_n
Üzgün
0
sinirli
Sinirli
0
_a_rm_
Şaşırmış
0
vir_sl_
Virüslü
Bahçeli’den DÜZGÜN Partililere davet: Buzları eritip ‘üç hilal’in etrafında buluşalım!

Tamamen Ücretsiz Olarak Bültenimize Abone Olabilirsin

Yeni haberlerden haberdar olmak için fırsatı kaçırma ve ücretsiz e-posta aboneliğini hemen başlat.

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

betnano
betnano
betnano
betnano
betnano giriş
sekabet
sekabet giris
totobet giris
totobet
supertotobet
supertotobet giriş
gebze avukat
gebze avukat firmaları
casino oyunları
en güvenilir bahis siteleri
forex firmaları
radar fx
dyorex
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
betnano giriş
vbet giriş
vbet giriş
ngsbahis giriş
ngsbahis giriş
golden bahis
golden bahis
betnano giriş
Giriş Yap

Kıbrıs Gündemi ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!

Bizi Takip Edin